Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
![](http://archive.khpg.org/pk/files/photos/1584643796.jpg)
Ілюстраційне фото (джерело: European Prison Litigation Network)
Чоловік занедужав минулого місяця: 14 травня його доправили до Кропивницької лікарні № 4, де встановили діагноз «гостре запалення легень». Після цього хворого перевели до інфекційної лікарні № 1, зробили тест на коронавірус, що виявився негативним.
Вже 19 травня його повернули до колонії, помістивши на ізоляцію в окремій камері медичної частини. Проте стан чоловіка погіршувався, давалися взнаки супутні хронічні хвороби. «Зважаючи на обставини, керівництвом колонії було прийнято рішення про направлення його 1 червня до лікарні з метою підготовки висновків лікарів про його звільнення від відбування покарання за станом здоров’я», – йдеться в повідомленні.
3 червня ПЛР-тест на коронавірус показав позитивний результат. 4 червня чоловік помер. Адміністрація колонії повідомляє, що всіх контактних осіб (це 3 фельдшери та 8 засуджених, які були в медчастині) ізолювали, їм зроблено тести. Крім того, на самоізоляції – 12 працівників конвою. Медичну частину продезинфіковано.
Слід зазначити, що моніторингова група Офісу Омбудсмана перевіряла цю колонію 13 травня і зафіксувала численні порушення в організації протиепідемічних заходів. Зокрема тоді не здійснювався контроль за дотриманням маскового режиму, не було організовано планової дезінфекції. В неналежному стані перебували санітарно-гігієнічні приміщення одного з відділень, сантехнічне обладнання було зламане. «Не організована санітарна обробка рук засуджених, які прибувають на прийом їжі, – зазначали монітори. – Не працюють рукомийники, несправні крани, не вистачає в їдальні дезінфікуючих засобів для рук, відсутній збір та утилізація використаних засобів захисту засуджених». І все це не зважаючи на те, що вже у квітні на коронавірус захворів заступник начальника цієї колонії.
Людмила Денісова вимагає від влади вжити негайних заходів щодо стримування розповсюдження інфекції.
![](http://archive.khpg.org/pk/files/photos/1591427872.jpg)
Нагадаємо, Харківська правозахисна група давно вимагає провести тестування персоналу та ув’язнених в установах, де вже зафіксована хвороба, та якомога швидше розглянути законопроекти про амністію та умовно-дострокове звільнення, внесені до ВРУ 27 квітня. Зокрема, йдеться про законопроєкт № 3397, розгляд якого у Верховній Раді було загальмовано з незрозумілих причин. 9 червня о 9:00 годині ранку біля Офісу Президента та об 11:00 біля Верховної Ради акцію з вимогою термінового ухвалення закону про амністію № 3397 від 27 квітня проведе Громадська організація Всеукраїнське об’єднання «Протидії торгівлі людьми» разом з іншими правозахисниками та журналістами.
Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»