Архів ХПГMenu

Звіт за результатами моніторингового візиту до Олексіївської виправної колонії № 25

25.06.2019 | Володимир Глущенко, Максим Ревякін, Таміла Беспала | khpg.org

21 червня 2019 року моніторингова група ГО «Харківська правозахисна група» у складі Глущенка Володимира, Ревякіна Максима та Беспалої Таміли здійснила візит до Державної установи «Олексіївська виправна колонія (№ 25)». Державна установа «Олексіївська виправна колонія (№ 25)» – це колонія середнього рівня безпеки (для утримання чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше відбували покарання у вигляді позбавлення волі). Перешкоджання в доступі до установи не було. Установа має репутацію такої, де системно порушуються права людини. ВК № 25 розташована в місті Харкові, у центрі житлового масиву Олексіївка. Вже багато років начальником виправної колонії є Хирний Віктор Григорович.

Медична частина

Спочатку монітори здійснили візит до медичної частини. Медична частина має досить сучасний вигляд, до якої далеко навіть більшості цивільних державних лікарень. Завідувач медичної частини засвідчив, що частина забезпечується ліками, але зазначив, що деякі ліки все одно необхідні. У колонії наявні два флюрографи та інше сучасне обладнання. Проте було дивно, коли монітори близько 11 години завітали до палати санітарної частини, де перебували засуджені, всі вдавали, що міцно сплять. Один, який не спав, повідомив, що лікування проходить добре, всі ліки є у наявності, жодних претензій немає. Проте монітори помітили, що до палати перед ними забіг так званий «днювальний» (помічник адміністрації).

Також у медичній частині наявні сучасний стоматологічний кабінет та лабораторія з усім необхідним обладнанням та реактивами, як нас запевнив завідувач.

Також наявні досить комфортні та затишні кімнати для відпочинку, в одній з яких є вихід до зимового саду зі штучним озером, кімната для реабілітації з масажним кріслом та кімната для прийому їжі.

Палати також перебувають у доброму стані.

У медичній частині наявна питна вода та інформація про уповноваженого з прав людини.

Під час візиту моніторів у медичній частині перебувало 8 осіб.

ДІЗО/ПКТ

Також монітори відвідали сектор ДІЗО/ПКТ. На момент візиту в ДІЗО/ПКТ утримувалися 4 особи. Коридори відремонтовані. Звісно, жодних претензій ніхто не мав.

Камери виглядають охайно, у них достатньо денного світла та наявна питна вода, туалет у камері відгороджено невеличкими дверми, що дозволяє особі, яка перебуває там, досягти мінімального рівня приватності.

На території сектору ДІЗО є два дворики для прогулянок, які огороджені ґратами. В двориках наявний спортивний інвентар та лави для сидіння.

Житлові відділення

Монітори відвідали десяте та друге житлові відділення.

Десяте відділення було нещодавно відремонтоване. У житлових приміщення наявні нові ліжка, які були вироблені на підприємстві установи. Усе дуже чисте та охайне, ліжка заправлені на армійський зразок, в житловому приміщенні перебувало декілька засуджених, які спали.

Туалетні кімнати обладнані новою сантехнікою та з вигляду чисті, однак під час візиту у відділенні була відсутня гаряча вода. Кабінки туалету відділені одна від одної високими дверми.

Є куточок з правовою літературою. Адміністрація запевнила, що намагається оновлювати літературу щороку.

Також у коридорі відділення наявні плакати із порадами, як кинути палити, як захиститися від інфекцій та історичні плакати про пам’ятні події в історії України.

Дворик локального сектору, де розташоване відділення, досить охайний, на стінах містяться світлини із пам’ятками міста Харкова. Також у дворику наявні лавки та спортивний інвентар.

Виробництво

Установа має потужне виробництво. Підприємство ВК № 25 виготовляє причепи до легкових автомобілів різних модифікацій із закінченим технологічним циклом (70 % загальних обсягів виробництва), меблі та столярні вироби, вироби з металу, будівельні матеріали, господарчий інвентар і товари народного споживання, малярний цех. Виготовляє на замовлення пивних компаній літні палатки. На час візиту до малярного цеху більшість засуджених працювала без захисних масок, незважаючи на нестерпний запах фарби, проте, побачивши моніторингову групу, усі, хто був без масок, побігли до кінця цеху і вже поверталися у білосніжних, нових захисних масках. Усі, звісно, претензій не мали, в очі не дивилися.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

X



 

забув пароль

реєстрація