Архів ХПГMenu

Звіт за результатами моніторингового візиту до СІЗО міста Маріуполя

19.06.2019 | Дмитро Рева, Марина Давидова, Олександр Кадієвський | khpg.org

26 квітня 2019 року група моніторів у складі Дмитра Реви, Марини Давидової та Олександра Кадієвського відвідала слідчий ізолятор м. Маріуполя з моніторинговим візитом без попередження.

Основним напрямком діяльності цього закладу є утримання підслідних та підсудних громадян у слідчому ізоляторі та забезпечення транзитного переміщення до інших регіонів.

Насамперед моніторів цікавили особи, яких доставлено для відбування покарання з тимчасово непідконтрольних територій. В установі стверджують, що останній такий етап відбувся 13 грудня 2018 року і всі особи, яких було поміщено в дану установу (13 людей), вже виїхали до місць постійного відбування покарання.

Сектору максимальної безпеки для довічного утримання засуджених установа не має, на час візиту моніторів у СІЗО було п’ятеро осіб з довічним терміном, щодо чотирьох з яких тривали судові дії. Особа з вироком, який набув сили, спілкуватися з моніторами відмовилась.

Медична частина

Щодо медичної частини і загалом реформи, що відбулася, в адміністрації закладу особливих нарікань немає. Штат медиків укомплектовано на 70–80 %, спеціалісти, яких не вистачає для надання якісної допомоги, залучаються з установ міста. Медична частина забезпечена тестами на ВІЛ/СНІД, вірусне навантаження та CD4, має вакутайнери та все необхідне для забору крові. Препаратами АРТ забезпечені на 100 %, під час етапування людини, що живе з ВІЛ, видається двомісячний курс терапії. Наразі в установі перебуває 54 особи з підтвердженим статусом, 43 з них отримують терапію.

Людей, яким показано отримання замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), щоденно під конвоєм вивозять до наркодиспансера міста.

Установа обладнана сучасною лабораторією для діагностування туберкульозу – це результат роботи проекту «Лікарі без кордонів».

За поточний рік в установі через медичні показники померла одна людина. Наявність конфліктів, а тим паче випадків насильства серед осіб, що утримуються в установі та мають різні політичні погляди, адміністрація установи виключає.

Питання про конфлікти було пов’язане зі зверненням до приймальні батька однієї з осіб, яка утримується в установі та має скарги як на інших ув’язнених, так і на адміністрацію. Дізнавшись, що в одного з моніторів є на руках підписаний адвокатський договір з батьком, адміністрація не намагалась завадити його спілкуванню зі скаржником та навпаки зробила все для спрощення процедури та економії часу. Після конфіденційного спілкування з ув’язненим та представниками адміністрації інформація щодо застосування до нього незаконних дій підтвердження не отримала.

Житлова зона

Монітори мали можливість поспілкуватися та обстежити умови утримання осіб, які зайняті в господарчому обслуговуванні установи. Житлові приміщення чисті, зі свіжим ремонтом, не мають сторонніх запахів. Постіль чиста, охайно заправлена. В кімнатах прийому їжі пахне смачно, неприємних запахів немає. Санвузли чисті, сантехніка в хорошому стані. Приміщення без слідів грибку та сирості, добре вентильовані, світлі. На стендах наявна вся необхідна інформація. Скарг до моніторів не надходило, поспілкуватись без присутності адміністрації також охочих не було. Утримання, харчування, лікування та інші умови засуджених влаштовують. З умовно-достроковим звільненням, зі слів адміністрації, проблем в установи немає.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

X



 

забув пароль

реєстрація