Про розуміння прав людини наймолодшими школярами
джерело:
Про права людини з наймолодшими школярами говорити і легко, і складно. Але, в будь-якому випадку, почесно та відповідально.
10 школа м. Чернігова співпрацює з ММГО «М’АРТ» вже певний час. Представників Організації керівництво школи запрошує проводити позакласні заняття з учнями на тему прав людини. Діти відкриті до спілкування та активно залучаються до ігрових занять і роздумів.
1 грудня біля 90 учнів початкових класів разом з «М’АРТівцями» замислювалися над такими поняттями, як бажання та потреби, чим вони відрізняються, який зв’язок мають з правами дитини, та хто несе відповідальність за дотримання прав дитини.
Найбільш проблемним для багатьох дітей було виокремлювати потреби з-поміж бажань, відмовлятися у грі від певних бажань, знаходити переконливі аргументи для своїх колег по команді, щоби відстояти власну позицію, домовлятися у групах. Важко дітям (часто й дорослим) відчути, зрозуміти різницю між правами та потребами в поняттях, що стосуються любові, щастя, адже нема права на виховання у щасливій сім’ї чи права на любов, хоча це є важливими потребами всіх дітей, багатьох людей.
Утім, діти зауважили, що захист від жорстокого поводження, чисте навколишнє середовища, можливість висловлювати власні думки, справедливе ставлення та захист від дискримінації – це більше ніж потреби кожної людини, це – права людини.
Зайвим не стало і нагадування, що діти є найбільш вразливою групою суспільства, тому їх права закріплено в окремій угоді – Конвенції ООН про права дитини. Конвенція була прийнята 20 листопада 1989 року. А цій події передувала довга історія, початком якої стало прийняття 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини.
Починаючи з 1948 року, щороку світ відзначає День прав людини 10 грудня.
Цитування інформації з цього сайту дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело