версія для друку

Громадянська Освіта, 2008,  №15
Релігія і школа

Міносвіти підтримало ініціативу з надання релігійним організаціям права засновувати навчальні заклади

02.07.2008
джерело: www.civicua.org
26 червня 2008 року відбулось засідання колегії Міністерства освіти і науки України, на якому було розглянуте питання стосовно визнання релігійних організацій суб’єктами права щодо заснування навчальних закладів. Дане питання було внесено до порядку денного колегії Міністерства відповідно до урядового доручення, яке було видане за результатами зустрічі Прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій від 11 квітня 2008 року.

З огляду на характер питання до участі в його обговоренні були запрошені представники Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Представляючи спільну позицію Церков і релігійних організацій – членів Ради, єпископ Євстратій (УПЦ КП) повідомив, що вирішення зазначеного питання вже давно на часі, адже батьківська громадськість зацікавлена у створенні навчальних закладів, у яких поряд із викладанням дисциплін державного стандарту освіти буде в більшій мірі приділятися увага вихованню дітей і формуванню їх моральних орієнтирів на основі релігійних цінностей. Задля цього у загальноосвітніх школах та інших навчальних закладах, заснованих релігійними організаціями, відповідним чином може бути організоване факультативне навчання та позакласна робота учнів. Підтримуючи зазначену позицію, священик Роман Небожук (УГКЦ) запропонував створити відповідну робочу групу за участі представників Міністерства та конфесій задля практичного опрацювання питань, що можуть виникнути під час втілення у життя зазначеної ініціативи.

У доповіді фахівців Міністерства було наголошено на практичній можливості позитивного вирішення питання щодо визначення релігійних організацій суб’єктами права щодо заснування навчальних закладів. Зокрема заступник Міністра пан П.Полянський відзначив, що «ідея та практика надання релігійним організаціям права на створення навчальних закладів, як свідчить зарубіжний досвід, заслуговує на увагу. Наприклад, нині у різних країнах світу діє понад 200 тисяч християнських шкіл, які цілком виправдовують своє існування. У багатьох європейських країнах питання їх створення та діяльності є законодавчо врегульованими, а у Німеччині та Італії – на конституційному рівні». Проте ним було зауважено, що навчально-виховний процес у таких закладах має здійснюватись з неухильним дотриманням вимог державного стандарту освіти та законодавства щодо їх ліцензування та акредитації.

За результатами обговорення порушеного питання членами колегії за участі представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій Міністр освіти та науки України пан І.Вакарчук запропонував підтримати ініціативу про визначення релігійних організацій суб’єктами права щодо заснування навчальних закладів. Зазначена пропозиція була схвалена членами колегії Міністерства, після чого було запропоновано провести спеціальну зустріч керівництва Міністерства з представниками Церков і релігійних організацій з метою проведення додаткових консультацій задля визначення конкретних шляхів впровадження прийнятого рішення.


X

X

надіслати мені новий пароль