Новини

Правозахисний рух України: у світлі глобальних викликів та внутрішніх проблем

30.09.2021

Учасники дискусійної панелі: Валерія Лутковська, засновниця Українського інституту з прав людини; Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини; Роман Романов, директор програми "Права людини та правосуддя" МФ“Відродження”; Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод; Володимир Яворський, експерт Центру громадянських свобод (ВІДЕО)

Мовна політика і права людини

04.07.2021

Вивчення конфліктних ситуацій, до яких ми не залучені безпосередньо, допомагає краще усвідомити загальні принципи справедливості й закріпити навички неупередженого, невикривленого мислення. Коли ж у певний конфлікт так чи інакше залучені вже ми самі, таке усвідомлення й такі навички мають допомогти нам вийти з глухого кута пристрасної упередженості та впертої односторонності. В цьому суть правового виховання й правового мислення.

Кіноклуб на вулиці Зеленій

05.06.2021

Олександр Степаненко: Кіноклуби Docudays UA – можливість надати провінційним бібліотекам нової якості, як осередкам публічних подій

«Міжнародне гуманітарне право: загальний курс» Нільса Мельцера

05.06.2021

Завдяки своєму особливому формату та стилю, ця книга може зацікавити не тільки юристів, а й значно ширшу читацьку аудиторію, яка вперше звертається до гуманітарного права і зацікавлена в питаннях, пов’язаних з регулюванням збройних конфліктів. За посиланням доступна PDF-версія видання

Проти (схибленої) демократії

31.12.2020

"Проти демократії" - таку назву має незвичайна книга, український переклад якої вийшов у видавництві "Дух і літера". Докладніше про неї можна дізнатись з яскравої авторської передмови на сторінці видавництва. Книга є зразком високої культури недогматичного мислення та гарного літературного стилю, а також пропонує багато цікавих питань для обговорень і дискусій.

Право, законодавство та свобода: принципи справедливості та політичної економії

21.06.2019

Книга видатного мислителя ХХ століття Фрідріха Гайека – класичний зразок наукового мислення та прекрасного стилю. У томі «Правила та порядок» розглядаються основні концепції, необхідні для критичного аналізу найпоширеніших теорій справедливості та умов, яким має задовольняти конституція задля забезпечення індивідуальної свободи. До вашої уваги Вступ до 1-го тому та посилання на повний текст українського видання у форматі pdf в онлайн-бібліотеці ХПГ

Тоталитаризм, или величие лжи

04.02.2019

Лешек Колаковский (1927 - 2009) – выдающийся польский философ, писатель и публицист – написал эту статью в середине 80-х. Перевод с немецкого Бориса Хазанова. Напечатано в альманахе "Вторая навигация", вып.15, 2018.

Заметки о правах и обязанностях – 1. Два вида обязанностей

31.01.2019

Еще древние греки хорошо понимали разницу между теми обязанностями, которые берет на себя свободный человек, и теми, которые господин возлагает на своего раба. Различение этих двух видов обязанностей, которые можно обозначить как внешне-принудительные и внутренне-свободные, позволяет лучше понять, как соотносятся в общем случае права и обязанности... Права человека обладают более высоким приоритетом по сравнению с обязанностями внешне-принудительного типа, поскольку призваны защищать человека от произвола со стороны власти.

Що українці знають та думають про права людини: оцінка змін (2016-2018)

16.01.2019

Дослідження змін у сприйнятті та розумінні проблематики прав людини в українському суспільстві на основі загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва у співпраці із громадською організацією «Центр інформації про права людини» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Володимир Яворський: «Правоохоронці і судді повинні ставати на бік людей, коли бачать, що влада виявилася деспотичною…»

14.01.2019

«У школі права людини вивчають одну годину. За рік вивчення предмета "Право", діти три чверті часу вчать обов’язки і кримінально-адміністративну відповідальність. Тобто те, за що вас можуть покарати. Таке враження, що ми виховуємо солдатів, як за радянських часів... У Штатах з початкової школи вчать: "Я громадянин і маю права, а ви — державні органи, обмежені моїми правами"...»


No problem can be solved from the same level of consciousness that created it.
/ Albert Einstein
Жодну проблему неможливо вирішити на тому ж рівні свідомості, на якому вона виникла
/ Альберт Ейнштейн


X

X

надіслати мені новий пароль